inductive plastic shell square proximity switch Saiya Sensor SY-S08W-16 with 16mm detection distance
Changsha Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Operating Temperature : -20℃~+70℃
Voltage - Supply : 8V~30V
Description : Proximity Sensors RoHS
Mfr. Part # : SY-S08W-16
Model Number : SY-S08W-16
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Saiya Sensor Co., LTD
  • Origin: Guangdong, China
  • Product Type: Inductive Plastic Shell Square Proximity Switch
Technical Specifications
S08Q/S08W16NPN/PNP NO/NC10-3020025ShieldedCableIP67
2504101957_Saiya-Sensor-SY-S08W-16_C22373800.pdf
Wholesale inductive plastic shell square proximity switch Saiya Sensor SY-S08W-16 with 16mm detection distance from china suppliers
inductive plastic shell square proximity switch Saiya Sensor SY-S08W-16 with 16mm detection distance Images